Domáca úloha na tému školské školské potreby. Príprava na školu 15. časť

Shvydskaya Tatyana Ivanovna
Názov práce: učiteľ logopéd
Vzdelávacia inštitúcia: MBDOU č. 5
lokalita: Krasnodarský kraj, sv. Krylovskaja
Názov materiálu: metodologický vývoj synopsí OOD
Predmet:"Škola. Školské potreby"
Dátum publikácie: 16.02.2017
kapitola: predškolská výchova

Dátum: 26.04.2016

Cieľ: upevniť vedomosti detí na tému „Škola. Školské potreby, obohacovanie

aktívna slovná zásoba, rozvoj súvislej, gramaticky správnej dialogickej reči,

ovládanie reči ako prostriedku komunikácie.

Nápravné vzdelávacie úlohy: upevniť vedomosti detí o lexikálnej téme

„Škola. školské potreby“, obohacujú slovnú zásobu detí o danú tému,

naďalej učiť deti odpovedať na otázky celými vetami, učiť ich správne

zladiť podstatné mená s číslovkami, správne zmeniť

tvar slova od prípadu.

Nápravné a rozvojové úlohy: rozvíjať jemnú a hrubú motoriku, pamäť,

pozornosť, dýchanie reči, rozvoj správnej zvukovej výslovnosti, rozvoj koher

reč.

Nápravné a vzdelávacie úlohy: rozvíjať schopnosť spolupráce,

pestovať záujem o hodiny logopedie, schopnosť počúvať sa navzájom, túžbu

aktívne pracovať v triede.

Vybavenie: kostým pre Pinocchia, hádanky o školských pomôckach, škole

príslušenstvo, lopta, prezentácia, diapozitívy, projektor, kartotéka „Hry s prstami“,

stojany, dve aktovky, košík, knihu ABC, kartotéku „Uvoľnite oči“, návod na

Prípravné práce: kladenie hádaniek, prezeranie obrázkov predmetov

téma „Škola. Školské potreby“, hry s prstami, hry na rozvoj slovnej zásoby

Priebeh lekcie.

Logopéd ide s deťmi do sály.

Logopéd: chlapci, kľúčom, ktorý otvára zámky v dušiach ľudí, je úsmev. Teraz budeme

darujte si navzájom úsmevy. Usmejte sa na svojho suseda naľavo a napravo. Usmej sa na mňa, ja sa usmejem

vám. Hostia k nám prišli, pozdravte ich a venujte im svoj úsmev. A teraz

sadnúť si na stoličky.

Organizovanie času. Psychogymnastika.

Logopéd: Dobré ráno slnku a vtáčikom.

Dobré ráno usmiatym tváram.

A všetci sa stanú láskavými a dôveryhodnými.

Nech vám dobré ráno vydrží až do večera.

Logopéd: Chlapci, veľmi skoro sa vo vašom živote stane dôležitá udalosť - pôjdete

školu a stať sa prvákmi. Aby ste boli v škole dobrý, potrebujete

dobrá príprava: musíte poznať písmená, vedieť počítať.

Ozve sa klopanie na dvere.

Logopéd: chlapi, prišiel k nám niekto iný.

Vchádza Pinocchio. V rukách má knihu ABC.

Logopéd: Chlapci, viete, kto to je?

Deti: Zistili sme, že toto je Pinocchio.

Logopéd: Výborne. Dobrý deň, Buratino. sme radi, že vás vidíme. Čo sa stalo

prečo si k nám prišiel?

Neviem: Chlapci, aj ja chcem ísť do školy. Papa Carlo mi dokonca dal knihu ABC,

aby som sa naučil písmenká. Ale neviem, čo ešte potrebujem, aby som sa dobre učil. chlapci,

prosím pomôžte mi pripraviť sa do školy.

Logopéd: Chlapci, pomôžme Pinocchiovi pripraviť sa do školy.

Odpovede detí.

Logopéd: posaďte sa, Pinocchio. Chlapci, bez čoho sa podľa vás nezaobídeme?

Odpovede detí.

Hlavná časť.

Logopéd: je to tak, bez školských pomôcok sa v škole nezaobídete. Ale pre

Aby ste nazbierali potrebné zásoby pre Pinocchia, musíte splniť úlohy.

Za každú správne splnenú úlohu získate jeden školský kredit.

prináležať.

Logopéd: prvá úloha. Pozor na obrazovku.

„Hádanky o školských pomôckach“ (snímka 1)

V zasneženom poli pozdĺž cesty

Môj jednonohý kôň sa ponáhľa.

A veľa, veľa rokov

Zanecháva čiernu stopu. (Pero.) (snímka 2)

Ak to zostríte

Nakreslite, čo chcete!

Slnko, more, hory, pláž.

Čo to je? (Ceruzka.) (snímka 3)

Buď som v klietke, potom som v rade

Napíšte na ne (Zápisník) (snímka 4)

Nie krík, ale s listami,

Nie košeľa, ale šitá,

Nie človek, ale rozprávač. (kniha) (snímka 5)

V tejto úzkej krabici

Nájdete ceruzky

Perá, brká, sponky, gombíky,

Pre dušu čokoľvek. (peračník) (snímka 6)

V ruke nosím nový dom,

Dvere domu sú zamknuté.

Obyvatelia sú tu z papiera,

Všetko strašne dôležité. (Portfólio) (snímka 7)

Logopéd: ako nazvať peračník, pero, zápisník, knihu, aktovku jedným slovom?

Odpovede detí. (požiadajte deti, aby odpovedali úplne.)

Logopéd: Výborne, chlapci. Prvú úlohu ste splnili správne. Príjmeš

Prvou položkou je peračník.

Vizuálna gymnastika.

Logopéd: zatvárame oči

Toto sú tie zázraky

Naše oči odpočívajú

Cvičenia sa vykonávajú.

A teraz ich otvoríme

Postavme most cez rieku

Nakreslíme písmeno O

Ukazuje sa to ľahko.

Zdvihnime to

Znížime to

Odbočme doľava a doprava

Začnime znova cvičiť.

Logopéd: teraz si trochu oddýchneme. (Pinocchio je pozvaný.)

Rozvoj hrubej motoriky s hudbou.

Logopéd: posaďte sa.

Ďalšia úloha, ktorú musíte splniť. Pozor na obrazovku. (snímka 8)

Hra „Pomoc zmätenému“.

Logopéd: Chlapci, spoznávate toto dievča?

Odpovede detí.

Logopéd: to je pravda, toto je Rasteryashka. Zmätený vždy príde o všetko a vždy o niečo

zabúda. Do školy prišiel zmätok. Všetci chlapci dostali svoje učebnice, ale ona nemá (čo?) -

....., deti si otvárajú zošity, ale Rasteryashka nemá (čo?) -......, každý má v peračníku pero, ale

ona tam nie je (čo?) -…., deti vytiahli ceruzky, ale ona tam nie je (čo?) -….. Čo myslíte

Rasteryashka ešte žiadnu nemá. (požiadajte deti, aby odpovedali úplne.)

Odpovede detí.

Logopéd: výborne. Splnili ste úlohu, odpovedali správne a získali ste pero.

Logopéd: ak chcete krásne rozprávať, musíte byť priateľmi s prstami.

Prstová gymnastika.

Silno si pošúcham dlane

Vykrútim každý prst

Pozdravujem všetkých

Nebudem nikoho obchádzať.

Budem sa hrať s nechtami

Obtieram ich o seba.

Potom si umyjem ruky

Jemne ti pohnem ramená.

Potom si umyjem ruky

Vložím ti prst do prsta,

Zamknem ich

A udržím to v teple.

Natiahnem prsty

Nechajte ich behať ako zajačiky.

Jeden, dva, jeden, dva,

Deti odpočívajú.

Logopéd: Výborne, chlapci. Ďalšia úloha. Vyjdite von a postavte sa do kruhu.

Loptová hra "Počítajte"

Logopéd: zmätené dievča pozbieralo všetky svoje školské pomôcky, ale opäť bola zmätená a nie

školské potreby. Doplnky počítame takto: jeden, dva, päť.

Jedna rúčka, dve rúčky, päť rúčok.

Jedna ceruzka - dve ceruzky - päť ceruziek.

Jeden zošit, dva zošity, päť zošitov.

Jeden peračník - dva peračníky - päť peračníkov.

Jeden album – dva albumy – päť albumov.

Jedna krieda - dve kriedy - päť farbičiek.

Jedna gumička, dve gumičky, päť gumičiek.

Jeden vládca, dvaja vládcovia, päť vládcov,

Jedna učebnica, dve učebnice, päť učebníc.

Jeden štetec, dva štetce, päť štetcov.

Jeden kompas, dva kompasy, päť kompasov

Jedna aktovka, dve aktovky, päť aktoviek.

Logopéd: výborne, úlohu ste splnili správne. Dostanete pravítko.

Sadnite si na stoličky.

Hra „Zbierajte kufrík“

Logopéd: teraz vám navrhujem, aby ste sa stali skutočnými prvákmi a zbierali kufrík.

Pre dievčatá - červená aktovka, pre chlapcov - modrá aktovka. Aby ste to dosiahli, musíte sa rozdeliť

názvy školských pomôcok na základe slabík. Obrázky vložíme do červeného kufríka

so školskými pomôckami, kde slová pozostávajú z dvoch slabík, modrou farbou - obrázky,

kde slová pozostávajú z troch slabík.

Deti rozdeľujú slová na slabiky: slovo pero má dve slabiky, preto dám obrázok červenou farbou

aktovku, slovo ceruzka má tri slabiky, tento obrázok vložím do modrej aktovky.

Logopéd deti pochváli za splnenú úlohu, deti dostanú školské pomôcky

-ceruzka.

Teraz zhromaždíme všetky školské potreby, ktoré ste zarobili, do peračníka a rozdajte ich

Pinocchio.

Buratino ďakuje deťom, lúči sa a odchádza.

Zhrnutie lekcie.

Logopéd: o čom sme hovorili? Pamätáte si a vymenujete školské potreby?

Kto nás prišiel navštíviť? Aké hry sme hrali?

Logopéd: chlapci, teraz viete, čo je potrebné v škole, aby ste sa dokonale učili. vy

Boli aktívni, priateľskí a pomáhali Pinocchiovi zbierať potrebné zásoby.

Mestská rozpočtová predškolská výchovná inštitúcia materská škola

kombinovaný typ č.5

obec Krylovskaya obecná formácia Krylovský okres

Zhrnutie otvorenej záverečnej logopedickej hodiny v

prípravná školská skupina pre deti so špeciálnymi potrebami s využitím IKT

Téma: „Škola. Školské potreby."

Učiteľ logopéda 1

kvalifikácia

Nová slovná zásoba

Podstatné mená:

škola, lekcia, prestávka, trieda, stôl, spolužiaci, študenti, učiteľ, aktovka, učebnica, zápisník, peračník, pero,

ceruzka, štetec, guma, pravítko, denník, výborný študent, chudobný študent

Slovesá:

učiť sa, počúvať, pozorovať, písať, čítať, počítať, rozhodovať, pýtať sa, kresliť, študovať, variť (lekcie).

prídavné mená:

usilovný, pozorný, usilovný, schopný, lenivý, úhľadný, nedbalý, zodpovedný,

prísny, náročný, milý, starostlivý.

Príslovky:

opatrne, usilovne, usilovne, dobre, výborne, zlý, špinavý, šikovný, krásny.

Vonkajšia hra "Kto je rýchlejší?"

Ciele: rozvíjať pozornosť, zručnosť, schopnosť koncentrácie, odlíšiť pojmy „hračky“ a „škola

príslušenstvo“.

PRIEBEH hry. Učiteľ ponúka deťom súťaž „Kto rýchlejšie vyzdvihne kufrík.“ Súťaže sa zúčastňujú dvaja ľudia

zvyšok je porota. Pred účastníkmi ležia na dvoch stoloch školské potreby a hračky zmiešané dohromady. Každý to má

stolík - kufrík. Na povel učiteľa pribehnú deti každý ide k svojmu stolu a „pripravuje sa do školy“. Kedy

zbierajú sa portfóliá, členovia poroty hodnotia, kto si s tým poradil úlohu lepšie (hodnotí sa rýchlosť a presnosť

dokončenie úlohy). Pre nasledujúcich účastníkov môžete pridať alebo nahradiť položky na stole.

Dialóg

Ciele: rozvíjať všeobecné rečové schopnosti (dýchanie reči, jasnosť dikcie, intonačná expresivita reči).

CHMAVÝ

Grisha, Grisha, daj mi nôž.

Už to nevrátiš.

Daj mi ceruzku, Grisha.

Už to nevrátiš.

Grisha, Grisha, daj mi gumičku.

Odhryzneš si polovicu.

Grisha, Grisha, daj mi nejaký atrament.

Mali by ste minúť a kúpiť si ho.

S. Marshak

Hra "Giants - Dwarves"

Ciele: formovať gramatickú štruktúru reči, učiť používanie zdrobnených prípon.

Priebeh hry. Učiteľka informuje deti, že všetci chodia do školy. Do školy chodili aj škriatkovia a obri.

Napríklad:

Obri majú veľké kufríky, ale škriatkovia malé aktovky.

Obri majú veľké knihy, ale škriatkovia majú malé malé knihy.

Obri majú veľké ceruzky a škriatkovia malé...

Obri majú veľké notebooky a škriatkovia malé...

Obri majú veľkých vládcov a škriatkovia malých...

Obri majú veľké ruky a škriatkovia malé...

Obri majú veľké ruky a škriatkovia malé ruky...

Hra "Zmätok"

Ciele: formovať gramatickú štruktúru reči (tvorba rodového pádu podstatných mien).

Priebeh hry. Učiteľ predstaví deťom dievča (bábiku menom Rasteryashka.

Zmätený vždy príde o všetko a vždy o niečo zabúda. Do školy prišiel zmätok. Všetci chlapi

dostala učebnice, ale nemá (čo?).... Deti otvárajú zošity, ale Rasteryashka nemá (čo?) .... V peračníku každého

pero, ale ona nemá (čo?) .... Deti vyťahujú ceruzky, ale ona nemá (čo?).... Čo si myslíš, že ešte nemá?

Zmätený?

Hra "Ako?"

Ciele: formovať gramatickú štruktúru reči, učiť tvoria príslovky z prídavných mien

Priebeh hry. Učiteľ vyzve deti, aby skončili vety odpovedajúce na otázku "ako?"

Chlapec je dobrý študent, študuje (ako?)... (dobre).

Pozorné dievča vždy počúva (ako?) ... (pozorne).

Usilovní študenti vždy robia svoje domáce úlohy (ako?) ...(usilovne).

Pilní chlapi študujú (ako?) ... (usilovne).

Každý, kto dostane vynikajúce známky, študuje (ako?) ... (výborne).

Hra „Povedz naopak“

Ciele: obohatiť slovnú zásobu, naučiť sa selektovať antonymá.

Priebeh hry. Učiteľ vyzve deti, aby pokračovali vety v slovách sú opačné.

Máša je pekné dievča a Saša je ... (nedbalá).

Lída je usilovná študentka a Káťa je ... [lenivá].

Zhenya je tučná a Lena je ... (štíhla).

Vitya je silná a Roma je ... (slabá).

Kolja je statočný a Kosťa je ... (zbabelý).

Dáša sa dobre učí a Oleg ... (zle).

Olesya má nový kufrík a Ira má ... (starý).

Hra "Rodina"

Ciele: obohatiť slovnú zásobu, naučiť sa vyberať slová správne slová k danému.

Priebeh hry. Učiteľ vyzve deti, aby našli danú podľa príbuzných.

Slová: škola, kniha, učiť.

Hra „Zbierajte slovo“

Ciele: rozvíjať vizuálnu pozornosť, zlepšovať sa schopnosť čítať a analyzovať zvuk slov.

Priebeh hry. Úloha sa plní v zošitoch. Vychovávateľ vyzýva deti, aby sledovali, kam vedie šípka, a

umiestnite písmená na svoje miesta. Deti čítajú aké slovo a vykonajte jeho dôkladnú analýzu.

Hra "Chyť zvuk"

Ciele: rozvíjať fonematické povedomie.

Priebeh hry. Učiteľ vyzve deti, aby „chytili zvuk“: deti by mali tlieskať rukami, ak je tento zvuk v slove, a

určiť, kde sa nachádza (na začiatku, v strede alebo na konci slová).

Napríklad:

Zvuk [s]: ceruzka, guma, batoh, trieda, štetec, škola, ceruzka, spolužiak.

Zvuk [h]: učebnica, škola, študent, pero, zošit, štetec, čítanie, peračník, učiteľ.

Hra "Kto je väčší?"

Ciele: rozvíjať vizuálnu pozornosť, myslenie, zlepšiť schopnosti analýzy a syntézy zvuku,

aktivujte si slovnú zásobu.

Priebeh hry. Učiteľka položí slovo pred deti a ponúka vytvoriť z tohto slova čo najviac písmen

nové slová.

K A R A N D A S H I K

Básne na čítanie a učenie naspamäť

ČÍTAČKA

Nie je potrebné otravovať mamu

Nie je potrebné triasť babičkou:

„Prosím, prečítajte si to! Prečítajte si to!"

Netreba prosiť sestru:

„No prečítajte si ďalšiu stránku!"

nie musíte zavolať, nemusíte čakať,

V. Berestov

PRVÉHO SEPTEMBRA

Vyhrievané miernym slnkom,

Lesy sú stále pokryté lístím.

Žiaci prvého stupňa majú kytice.

Deň, hoci smutný, je veselý.

Si smutný: - Dovidenia, leto!

A ty sa raduješ;

Ahoj škola!

V. Berestov

Seryozha išiel do prvej triedy.

Nežartujte so Seryozhom!

Takmer do desiatej!

Pre takého múdreho človeka to nie je hriech

Ohrňte svoj tupý nos!

Kedysi dávno pri stole môjho otca

A položil otázku:

Sú tu dva koláče, oci, však?

Chcete sa staviť?

Vždy môžem dokázať

Že nie sú dvaja, ale traja!

Počítajme spolu: Tu je JEDEN

A tu sú DVA, pozri!

JEDEN A DVA,“ dokončil syn, „

Budú len TRI!

Výborne! - povedal otec, -

A vlastne tri!

A preto si vezmem dve, A

zober tretieho!

B. Zakhoder

PRVÝ KRÁT V PRVEJ TRIEDE

Včera ti len povedali - zlato,

Niekedy ho nazývali vtipkárom.

Dnes už sedíš za stolom,

Všetci sa voláte vy – prvák!

Vážne. Pilný. Naozaj študent!

Primer. Za stránkou je stránka.

A v okolí je toľko úžasných kníh...

Je skvelé sa učiť!...

R. Farhadi

Hádanky

Ciele: rozvíjať sluchovú pozornosť, myslenie, učiť súvislá monológová výpoveď (výklad hádanky).

Priebeh hry. Učiteľ robí hádanku, deti hádajú. Jeden z chlapcov vysvetľuje jeho význam. Ostatné sú komplementárne.

Čierna Ivaška -

Drevená košeľa,

Kam vedie nos,

Dá tam poznámku.

(ceruzka)

A. Roždestvenskaja

Čo je to za zviera?

Chôdza hore a dole?

Vo farbe špinavý nos,

Drevený dlhý chvost.

(strapec)

V. Danko

Malé vtáky

Sedel v rade

A hovorí sa málo slov. (písmená)

V. Fetisov

Na čiernom poli

Skok-skok-

Zajačik kráča - detská biela (Doska mala)

V. Kremnev

Som pripravený odhaliť svoje tajomstvo komukoľvek,

ale nebudeš od nej počuť ani slovo.

(kniha)

A. Kostakov

Aké je to nudné, bratia,

Jazdite na chrbte niekoho iného!

Niekto by mi dal pár nôh,

Ja by som si zatancovala aj ja!

Ale ty nemôžeš, som školák... (batoh).

Text na prerozprávanie

MODRÉ LISTY

Káťa mala dve zelené ceruzky. Lena žiadne nemá.

Lena sa teda pýta Katyi:

Daj mi zelenú ceruzku!

A Katya hovorí:

Opýtam sa mamy.

Na druhý deň prídu obe dievčatá do školy. pýta sa

Lena:

Dovolila ti to mama?

A Katya si povzdychla a povedala:

Mama to dovolila, ale brata som sa nepýtal.

No dovolil ti to tvoj brat? - pýta sa na druhý deň Lena.

Brat mi to dovolil, ale bojím sa, že si zlomíš ceruzku.

"Dávam si pozor," hovorí Lena.

Pozri, hovorí Káťa, neopravuj to, netlač...

Lena sa na ňu pozrela a odišla. Nebral som ceruzku. Udi Káťa sa skrútila a rozbehla sa za ňou.

Dobre čo robíš? Vezmi to!

Netreba,“ odpovedá Lena.

Zapnuté na hodine sa učiteľ pýta:

Prečo, Lenochka, sú listy na tvojich stromoch modré?

Neexistuje žiadna zelená ceruzka.

Prečo si to nevzal od svojej priateľky?

Lena mlčí. A Katya sa začervenala a povedala:

Dal som jej to, ale ona to neprijala.

Učiteľ sa pozrel na obe:

Musíte dávať, aby ste mohli brať.

Podľa V. Oseeva

otázky:

Prečo Lena požiadala Katyu o ceruzku?

Čo odpovedala Káťa?

Čo sa stalo na druhý deň? Na treťom?

Prečo si Lena nevzala ceruzku?

Čo sa stalo v triede?

Prečo sa Katya začervenala?

Čo povedal učiteľ dievčatám?

Dnes by som vám chcel predstaviť moju pieseň o škole v angličtine. Školské roky sú najdôležitejším obdobím v živote dieťaťa, pretože v tomto čase je položený základ pre ďalší úspešný komplexný rozvoj človeka. Spolu s akademickými vedomosťami sa dieťa učí spolupracovať v tíme, byť slušné, zodpovedné a pozorné k ostatným.

Moja pieseň s názvom „School Song“ hovorí o každodennom živote v škole, o tom, čo deti robia v triede a čo si musíte vziať so sebou do školy, aby ste boli v škole úspešní.


Text piesne o škole

Školská pieseň

V škole čítam, v škole píšem,
V škole počítam, v škole sa smejem,
Do školy chodím každý deň.
V škole sa učím, v škole sa hrám,
Do školy chodím každý deň.

Škola, škola, idem do školy,
Škola, škola, idem do školy.

Beriem si pero, beriem si knihu,
Vezmem si tašku, pozriem sa,
Ak si dnes zabudnem veci
A učiť sa a hrať.
Ak si dnes zabudnem veci
Neviem čítať, písať a počítať
A učiť sa a hrať.

Škola, škola, idem do školy,
Škola, škola, idem do školy.
Škola, škola, mám rád svoju školu.

Okrem piesne, ktorú som pripravil dve sady flash kariet na tému „Škola“ v angličtine. Prvá sada obsahuje karty, na ktorých sú napísané obrázky a slová, zatiaľ čo druhá sada obsahuje karty, na ktorých sú iba obrázky a slová sú uvedené na samostatných malých kartičkách. Tieto karty môžete použiť na rôzne hry so slovnou zásobou na hodinách angličtiny, napríklad „Čo chýba?“ alebo "Čo si musíš zobrať do školy ako prvé?"

Set 1









Súprava 2






Predstavujem vám aj sériu úlohy na tému „Škola“ v anglickom jazyku. Treba si uvedomiť, že úlohy obsahujú nielen slová z tejto piesne, ale aj iné názvy školských pomôcok, preto sa pred plnením týchto úloh presvedčte, či vaši žiaci túto slovnú zásobu poznajú.

Cvičenie 1 : Toto je najjednoduchšia úloha, ktorá umožňuje deťom precvičiť si zručnosť hľadania zhody zvukových písmen. Deti musia určiť, ktorým písmenom sa predmet začína, a spojiť obrázky s príslušnými písmenami.

Úloha 2 : Pri tejto aktivite musia deti prečítať názvy školských pomôcok a priradiť ich k príslušnému obrázku.

Úloha 3 : Táto úloha vám umožní pevne si zapamätať pravopis anglických slov na tému „Školské potreby“. Deti musia určiť, čo je slovo, vložiť chýbajúce písmeno a spojiť ho so zodpovedajúcim obrázkom.

Úloha 4 : Táto úloha sa zhoduje s textom mojej piesne „School Song“. Deti potrebujú spojiť slovesá, ktoré opisujú školské aktivity, s príslušným obrázkom.

Úloha 5 : Toto je úloha na precvičenie pravopisu slov. Deti musia zakrúžkovať a samostatne napísať slovesá, ktoré pomenúvajú druhy činností na vyučovacej hodine v škole.

Úloha 6 : V tejto náročnej úlohe musia deti rozlúštiť slovesá, ktoré popisujú školské aktivity, a spojiť ich s príslušnými obrázkami.

Dúfam, že sa vám moja pesnička o škole bude páčiť a budete si ju radi spievať na hodinách angličtiny.

Lexikálna téma:

„Škola. Školské potreby"

Úloha 1. Hádanky.

V zasneženom poli pozdĺž cesty

Môj jednonohý kôň sa ponáhľa

A veľa, veľa rokov

Zanecháva čiernu stopu.

(pero)

Ak to zaostríš,

Môžete kresliť, čo chcete!

Slnko, hory, more, pláž

Čo to je…?

(ceruzka)

Rozprávaš sa s ňou častejšie

Budete štyrikrát múdrejší

(kniha)

Čiernobielo

Z času na čas si píšu.

Utrite handrou -

Prázdna strana.

(tabuľa)

Úloha 2. Hra „Nie, čo?“

Učebnica - nie čo? – učebnica

Notebook - nie čo? – notebooky

Peračník – čo chýba? – peračník

Pero – chýba vám niečo? – perá

Ceruzky - čo chýba? – ceruzky

Úloha 3. Hra „Vyberte znamenie“

Aké portfólio? – krásne, veľké, kožené...

Aký notebook? -...

Aký peračník? -...

Akú rukoväť? -...

Aká škola? -...

Aký študent? -...

Úloha 4. Hra „Opravte chybu“

Mám kufrík.

Nemám notebook.

Zabudol som si doma pravítko.

Píšem perami.

Kreslím do albumu.

Úloha 5. Príslovia

Učenie je cesta k zručnosti.

Učenie je svetlo, nevedomosť je tma.

Úloha 6. Hra „Giants - Dwarves“

Obri majú kufríky, škriatkovia kufríky

Obri majú knihy, škriatkovia malé knihy

Obri majú ceruzky, škriatkovia ceruzky

Obri majú ruky ako škriatkovia...

Obri majú čiary - škriatkovia...

Úloha 7. Verš na zapamätanie

Čitateľ.

Nie je potrebné otravovať svoju matku,

Nie je potrebné triasť babičkou:

„Prosím, prečítajte si to! Prečítajte si to!"

Netreba prosiť sestru

"No, prečítajte si ďalšiu stránku!"

Netreba volať, netreba čakať,

V. Berestov

Lobzhanidze Rusudana Rezovna
Názov práce: učiteľ
Vzdelávacia inštitúcia: GBDOU č. 7
lokalita: Saint Petersburg
Názov materiálu: poznámky z lekcie v prípravnej skupine
Predmet:"Škola, školské potreby"
Dátum publikácie: 30.04.2017
kapitola: predškolská výchova

poznámky k danej téme v prípravnej skupine

"Škola, školské potreby"

Lobzhanidze R.R.

Ciele:

Rozšírte si vedomosti na tému „Škola, školské potreby“.

Rozvíjať detskú predstavivosť a kreativitu;

Rozvoj koherentnej reči; schopnosť hovoriť podľa plánu;

Rozvíjať pozornosť a vytrvalosť.

Vybavenie:

Obrázky zobrazujúce školské potreby, hračky.

Priebeh lekcie.

1. Org. moment.

Ahojte chalani! Čoskoro pôjdeš do školy a malo by ti byť dobre

pripravený. A dnes si povieme niečo o školských pomôckach.

2. Artikulačná gymnastika. "Školské potreby"

Teraz poďme zbierať potrebné školské pomôcky. Pre

Preto budeme riešiť hádanky.

3. Hlavná časť

Poviem vám niekoľko hádaniek a môžete ich uhádnuť:

1. Hádaj, čo je to za vec -

Ostrý zobák, nie vták,

S týmto zobákom ona

Zasieva a seje semená

Nie na poli, nie v záhrade -

Na stránkach svojho zápisníka. (pero)

2. Je tu nádherná lavička,

Ty a ja sme si na to sadli.

Lavička nás oboch vedie

Rok za rokom,

Z triedy do triedy. (stôl)

3. Čierna Ivaška –

Drevená košeľa,

Kam vedie nos,

Dá tam poznámku. (ceruzka)

4. Čierna a biela

Z času na čas si píšu.

Utrite handrou -

Prázdna strana. (tabuľa)

5. Milujem priamosť a sám som priamy.

Urobte rovnú čiaru

Pomáham všetkým. (Pravítko)

6. Hovoríš s ňou častejšie,

Stanete sa štyrikrát múdrejším (kniha)

7. Ak jej dáte prácu -

Ceruzka bola márna. (Guma

8. Jej listy sú bielo-biele,

Nepadajú z konárov.

Robím na nich chyby

Medzi pruhmi a bunkami. (Notebook)

9.V tejto úzkej krabici

Nájdete ceruzky

Perá, brká, sponky, gombíky,

Pre dušu čokoľvek. (Peračník)

Výborne, uhádli ste všetky hádanky a vy a ja sme zhromaždili tú najdôležitejšiu

položka Aktovka!

4. Rozhovor s deťmi o škole: Čo je škola?

(Škola je budova, kde je trieda, lavice, žiaci, učitelia)

Prečo deti chodia do školy?

(Deti sa chodia do školy učiť, získavať nové vedomosti. Do školy chodia preto, aby sa

Je možné nosiť do školy hračky?

(Do školy nemôžete nosiť hračky, pretože toto nie je škôlka. S hračkami

Po dokončení všetkých lekcií môžete hrať doma.)

Ako by sa mali žiaci v škole správať?

Žiaci by nemali behať a hrať sa v škole. Musia robiť všetko

úlohy, nemeškať na vyučovanie, priniesť si náhradnú obuv a učebnice,

pozorne počúvajte učiteľa v triede.)

Čo potrebujete vedieť a čo musíte vedieť, aby ste mali v škole dobrý prospech?

(Musíte pozorne počúvať učiteľa, veľa čítať, vedieť počítať a riešiť

Pomenujte veci, ktoré ste vložili do peračníka?

(Do peračníka dáme pero, jednoduchú ceruzku, pravítko, gumu, farebné

ceruzky, počítacie tyčinky, nožnice, štetec).

Pomenujte veci, ktoré si dáte do batohu?

(Žiak vloží do ruksaku učebnicu, zošit, album, farby, denník, ruksak).

5. Ďalšia úloha je „Zbierajte slová“.

Tu môžete použiť kartón (papier) „Sedemkvetý kvet“.

Deti „odtrhávajú“ jeden okvetný lístok a na jeho zadnej strane sú napísané

písmená, ktoré zodpovedajú názvom školských pomôcok. deti

hádajte a pomenujte mená.

A túto úlohu ste splnili! Za to dostanete NOTEBOOK.

6. Sedíme príliš dlho, potrebujeme si oddýchnuť.

Fizminutka

Prsty robia cvičenia

Byť menej unavený.

A potom sú v zošite

Budú písať listy.

(Deti naťahujú ruky dopredu, zatínajú a uvoľňujú päste.)

Taký si skvelý! vyslúžil si trest.

7. Teraz ďalšia úloha.

Musíte bez toho, aby ste sa pozerali, vytiahnuť obrázok a hovoriť o téme, bez toho

volať mu. Popíšte, na čo slúži

(Deti dokončia úlohu a dostanú ceruzku a gumu)

Za túto úlohu deti dostávajú PEN

8 . A teraz posledná a dôležitá úloha: "Zbierajte kufrík."

Na príkaz je potrebné vybrať potrebné položky a vložiť ich

portfólia. (Každé dieťa si vloží do aktovky to, čo potrebuje do školy

položka, medzi ktoré patria návnady: sladkosti, hračky atď.).

Za správne vyplnenie dostanú deti Primer.

Záver.

Výborne chlapci! Splnili ste všetky úlohy. Na záver by som chcel

Chcel by som, aby ste napísali syncwine na tému „Škola“

Deti tvoria.

Prvotný druhotný.

Pracujú, učia, študujú.

Vzdelávacia inštitúcia pre stredoškolské vzdelávanie.

zdieľam